مسترکار - دنیای خودرو
نماینده خدابنده:

سران قوا برای خودكفایی در محصولات كشاورزی مصوبه ارائه كنند

سران قوا برای خودكفایی در محصولات كشاورزی مصوبه ارائه كنند به گزارش مستر كار نماینده مردم خدابنده در مجلس اظهار داشت: كاش سران قوا بجای افزایش ناگهانی قیمت بنزین كه صدماتی به دنبال داشت، یك مصوبه برای واقعی نمودن قیمت محصولات كشاورزی انجام می دادند و كشاورز را هم خودكفا می كردند.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، احمد بیگدلی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس ضمن تقدیر از مسئولان و مدیران اجرایی استان و شهرستان حوزه انتخابیه با اشاره به مشكلات كشاورزان اظهار داشت: كشاورزان بی ادعا با تمام توان در خودكفایی محصولات كشاورزی و بی نیاز شدن كشور از واردات محصولات كشاورزی مانند گندم تلاش می نمایند اما افتخار این خودكفایی نصیب دولت ها می شود و خستگی و رنجور بودن آن نصیب كشاورز است.
نماینده مردم خدابنده افزود: طی سال فقط درصد ناچیزی قیمت تضمینی خرید گندم افزایش می یابد، اما بی عدالتی در حق كشاورز می شود. مانند افزایش سه برابری قیمت ادوات كشاورزی كه بیشتر ادوات هم تولید داخلی است. از طرف دیگر بانك ها نیز قانون را رعایت نمی كنند و كشاورزی كه می خواهد وام با درصد بالا ستاندن نماید اجبار به ارائه سند شهری می شود كه نمی دانم چرا وزیر اقتصاد و رئیس بانك مركزی درك نمی كنند كه كشاورز، تاجر، بازاری و سوداگر نیست. كشاورز، كشاورز است و در روستا زندگی می كند. و تنها داریی اش مسكن روستایی و زمین های كشاورزی است كه آن هم افتخارش نصیب دولت ها می شود.
بیگدلی اشاره كرد: از طرف دیگر وزارت نیرو با فشار حداكثری به كشاورز بیشترین موانع در راه خودكفایی تولید را به وجود می آورد.
وی با اشاره به اینكه با نگاه های امنیتی نمی گردد با كشاورزان رفتار كرد، اظهار داشت: نمی گردد هم چاه های كشاورزی را مسدود كرد و هم حق آبه كشاورز را ندهیم. همین طور كشاورزی كه طبق قانون زمین زراعی را به خارج از اراضی آبخور اولیه انتقال می دهد اندازه تمام سود یك دهه جریمه اش نماییم، اما پس از سال های سال تخصیص آب از سد تالوار را متوقف سازیم و هم در مورد راه اندازی سد سهروردی اقدام ننماییم.
نماینده مردم خدابنده اشاره كرد: كاش سران قوا بجای افزایش ناگهانی قیمت بنزین كه صدماتی برای مملكت به بار آورد، یك مصوبه برای واقعی نمودن قیمت محصولات كشاورزی می گذراندند و كشاورز را هم خودكفا می كردند.
بیگدلی با اشاره به اینكه نمی دانم چرا وقتی خودرو ایرانی بخصوص پراید كه به ارابه مرگ جاده ها معروف شده است ۱۰ میلیون افزایش قیمت پیدا می كند، ساعت ها كارشناسان در صداوسیما در مورد آن بحث می كنند اما برای صداوسیما مشكلات كشاورزان مهم نیست، اظهار داشت: مگر قرار نبود صداوسیما ملی باشد و در خدمت تمامی مردم و بیان مشكلات آنها باشد و نه در خدمت قشر خاص. كاش صداوسیما یك دفعه هم در مورد افزایش قیمت تراكتور، كمباین، نهاده های كشاورزی و عدم تحویل بموقع كود شیمایی برنامه می ساخت و كشاورز هم برایش مهم بود.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینكه انقلاب ما انقلاب مظلومان و پابرهنگان بود، عنوان كرد: انقلاب ما انقلابی است كه مقدمات انقلاب حضرت مهدی (عج) می باشد و هیچ سلطنت طلب و دشمنی نمی تواند به انقلاب ما آزار بزند چون انقلاب ما صاحب دارد و نگهدار آن است.
نماینده مردم خدابنده افزود: پایداری و بالندگی جمهوری اسلامی در گرو اصلاحات جدی در رویكردها و نحوه ارتباط مسئولان با مردم و نحوه برخورد با مشكلات و مطالبات مردم است. مطمئنا آن سوی جمهوری اسلامی مسیری غیر از مسیر در درون جمهوری اسلامی وجود ندارد، برای اینكه آن سوی جمهوری اسلامی نظام دموكراتیك به معنای واقعی نخواهد بود.
بیگدلی با اشاره به اینكه نباید گول رانده شدگان انقلاب را خورد، اشاره كرد: آن سوی انقلاب اسلامی كه آرزو و خواسته معارضان است چیزی جز خرابی، خشونت و ایجاد استیلای تحقیرآمیز بیگانگان و عوامل آنها و تجزیه و دیكتاتوری نیست.
وی خطاب به هیات رئیسه و رئیس مجلس هم اظهار داشت: ۸۰۰ ساعت كاری در مجلس برای تدوین و اصلاح قانون لایحه مدیریت خدمات كشوری در مجلس وقت گذاشته شد و بعنوان سخنگوی كمیسیون مشترك از هیات رئیسه و رئیس مجلس می خواهم گزارش این كمیسیون را معطل نگذاشته و جهت مطرح شدن و تصویب در صحن اقدام نماید تا امید كارمندان و مردم از بین نرود.
منبع:

1398/09/25
20:20:26
4528
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو