مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل شهرك های صنعتی ایران:

تكمیل و توسعه زیرساخت های شهركهای صنعتی در دستور كار قرار گیرد

تكمیل و توسعه زیرساخت های شهركهای صنعتی در دستور كار قرار گیرد به گزارش مستر كار ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اظهار داشت: صنعتگران در موارد مختلفی از اینكه شهرك های صنعتی نتوانسته اند برمبنای نقشه، زیرساخت ها را تكمیل كنند بدین سبب تكمیل و توسعه زیرساخت های این شهركها در دستور كار قرار گیرد.


محسن صالحی نیا روز پنجشنبه در گردهمایی مدیران عامل شهرك های صنعتی و مدیران سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران در فولاد مباركه اصفهان اضافه كرد: طرح ها را باید برمبنای امكانات، منابع و مصارف اولویت بندی و اجرا نماییم.
وی با اشاره به اینكه خیلی از طرح ها را می توان بصورت مشاركتی اجرا كرد، افزود: طرح های بسیاری در بعضی استانها همچون اصفهان، تهران، البرز و خراسان رضوی بصورت مشاركتی انجام شده و به نتیجه رسیده است.
معاون وزیر صنعت اشاره كرد: برای آبرسانی به شهرك های صنعتی در یك دهه گذشته سازوكارهایی برای اجرا وجود داشت كه امروز تغییر پیدا كرده است.
صالحی نیا افزود: استمرار ارائه خدمات در شهرك های صنعتی، اصلاح و بازسازی زیرساخت ها، شبكه های آب و برق و ایجاد تصفیه خانه از انتطارات واحدهای تولیدی است كه باید برمبنای امكانات و منابع صورت گیرد.
وی بیان كرد: امروز بازسازی شبكه ها در هر یك از شهرك های صنعتی، باتوجه به قدمت آنها نیازمند هزینه بمراتب بیشتری نسبت به گذشته است بع با این وجود باید آن سطح از خدماتی كه در ابتدای قرارداد به واحدهای تولیدی مستقر در شهرك ها قول داده شده، تحقق یابد تا دیگر مسائل آنها هم برطرف شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ابراز اطمینانكرد كه شركت شهرك های صنعتی كه منابع لازم را جذب و تعهداتش را برمبنای دریافت حق انتفاع و منابع دریافت كند، به هیچ وجه در شرایط بحرانی و زیانده قرار نخواهد گرفت.
وی اضافه كرد: شركت شهرك های صنعتی در هر استان باید بتواند مسائل شهرك ها را رصد كند و در رونق تولید موثر باشد و مشكلات صنعتگران را در كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری كند.
صالحی نیا اشاره كرد: بخش زیادی از واحدهای صنعتی در شهرك های صنعتی مستقرند و این شهرك ها باید رصد مشكلات این واحدها را در اولویت كاری خود قرار دهند و مسائل آنها را با تعامل با سایر دستگاه ها برطرف كنند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شركت شهرك های صنعتی اظهار داشت: همه شهرك های صنعتی پس از واگداری، بصورت هیات امنایی اداره می گردند اما در صورتیكه این هیات امنا قواعد محكمی نداشته باشند لازم است روش های اداره و ارتباط با صنعتگران خودرا به روزرسانی كنند.
وی گفت: اجرای طرح توسعه در رده زیست محیطی واحدهایی كه الان در شهرك های صنعتی مستقرند، بلامانع است اما واحدهایی كه قصد دارند به یك رده بالاتر بروند باید نظر محیط زیست را هم دریافت نمایند.
گردهمایی ۲ روزه تخصصی مدیران عامل شهرك های صنعتی و مدیران سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران در فولاد مباركه، الان در حال برگزاری است.
در زمان حاضر حدود ۸۲۰ شهرك و ناحیه صنعتی با استقرار حدود ۴۵ هزار واحد تولیدی در كشور فعال است.
استان اصفهان با ۷۰ شهرك و ناحیه صنعتی در ۱۲ هزار هكتار و ۱۲۰ هزار نفر اشتغال از نظر تعداد و اراضی، مقام نخست را در كشور دارد.منبع:

1398/10/20
16:15:44
4253
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو