مسترکار - دنیای خودرو

تولید شمش فولادی با رشد چهار درصدی همراه شد

تولید شمش فولادی با رشد چهار درصدی همراه شد مستر كار: آمار عملكرد تعداد 10 شركت بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی گویای آنست كه در دوره 9 ماهه امسال 15 میلیون و 398 هزار و 370 تن شمش فولادی تولید شد كه نسبت به دوره مشابه پارینه رشد چهار درصدی را نشان میدهد.


بررسی تولیدات واحدهای فولاد مباركه، خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی، گروه ملی فولاد، كاوه جنوب، خراسان، چادرملو، فولاد ارفع، بناب در آذرماه در زمینه شمش نیز رقم یك میلیون و ۷۲۹ هزار و ۱۴۲ تن را نشان میدهد كه نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ افزایش سه درصدی دارد.
بیشترین تولید شمش در میان واحدهای مزبور در مدت ۹ ماهه امسال مربوط به فولاد مباركه با رقم هفت میلیون و۶۴ هزار و ۴۱۸ تن است كه نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ تغییری ندارد، درعین حال بیشترین رشد عملكرد به فولاد بناب با رقم تولید ۱۹۹ هزار و ۳۲۱ تن شمش نسبت به ۹ ماهه پارینه ۶۹۰ درصد رشد را ثبت نمود.
تولیدات فولادی
تولیدات فولادی ۱۰ مجموعه بزرگ مورد بررسی در ۹ ماهه امسال رقم ۱۰ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۸۹۰ تن را نشان میدهد كه در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل رشد ۶ درصدی را ثبت نمود.
واحد های فولاد مباركه، ذوب آهن، آذربایجان، خراسان، فولاد آلیاژی، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد اكسین، ورق خوردو چهارمحال وبختیاری و فولاد بناب در آذرماه یك میلیون و ۲۴ هزار و ۷۱۹ تن تولیدات فولادی داشتند كه نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۱۲ درصدی دارد.
بیشترین رشد تولیدات فولادی در ۹ ماهه امسال مربوط به مجموعه فولاد مباركه(ورق - سبا و ورق سرد مباركه) با رقم ۶ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۷۹۴ تن است كه رشد دو درصدی را نسبت به ۹ ماهه ابتدایی ۹۷ نشان میدهد.
همچنین بالاترین میزان رشد عملكرد مربوط به فولاد بناب در زمینه میلگرد با رقم ۱۹۰ هزار و ۲۰۴ تن، افزایش ۲۳۳ درصدی را به ثبت رساند.
انجمن جهانی فولاد در آمار ۱۱ ماهه ۲۰۱۹ (منتهی به ۹ آذرماه امسال) خبر از رشد تولید ۵.۳ درصدی فولاد ایران نسبت به دوره مشابه داد، درحالی كه رشد متوسط كشورهای جهان ۲.۷ درصد ثبت شده است.
انجمن جهانی فولاد آمار داد كه رشد تولید فولاد خام (میانی) ایران همچنان دو برابر رشد جهانی است و در ۱۱ ماه سال۲۰۱۹ میلادی به رقم ۵.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ رسید، در صورتیكه تولید جهانی این فلز راهبردی رشد۲.۷ درصدی را در این مدت به ثبت رسانده است.
انجمن جهانی فولاد(World Steel Associa ) در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار تولیدفولاد ایران را رقم ۲۳میلیون و ۶۴۸ هزارتن ثبت نمود كه در مقایسه با تولید سال ۲۰۱۸ كه رقم ۲۲میلیون و ۴۵۲هزارتن بود، افزایش۵.۳ درصدی را نشان میدهد.
تولید فولاد خام ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۹ میلادی( ۱۰ آبان لغایت ۹ آذر ۹۸) با كاهش ۲.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ روبرو شد و به دو میلیون و ۱۳۰ هزارتن رسید. این رقم در نوامبر سال قبل دو میلیون و ۱۸۷ هزار تن بود.
بررسی آمار تولید ۶۴كشور فولادساز جهان نیز از شروع ژانویه تا اختتام اكتبر ۲۰۱۹ میلادی ( ۱۱ دی ۹۷ تا ۹ آبان ۹۸ ) یك میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۱۹۴هزارتن ثبت گردید كه حاكی از رشد۲.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ است.
میزان تولید فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی، با یك درصد افت نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴۷ میلیون و ۷۹۱ هزار تن رسید. این رقم در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۴۹میلیون و ۳۵۶ هزار تن ثبت شده بود.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، جمهوری اسلامی ایران حالا در میان بیشتر از ۶۰ كشور جهان رتبه دهمین فولاد ساز را به خود اختصاص داده و پیش بینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولاد ساز برسد.
منبع:

1398/10/21
19:52:44
4666
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد , لوله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو