مسترکار - دنیای خودرو
رییس اتحادیه كفش های ماشینی تهران:

تا ۵ سال آینده، صادرات كفش ایران به ۴ میلیارد دلار می رسد

تا ۵ سال آینده، صادرات كفش ایران به ۴ میلیارد دلار می رسد به گزارش مستر كار رئیس اتحادیه كفش های ماشینی تهران اظهار داشت: هم اكنون صادرات كفش ما در حدود 250 میلیون دلار است، اما باتوجه به ظرفیتی كه در این صنف وجود دارد، می توانیم تا 5 سال آینده رقم صادراتی را به 4 میلیارد دلار برسانیم.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، علی اژدركش در نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی بین المللی برندهای برتر كفش، كیف، كالای ورزشی و مواد اولیه، اظهار داشت: با توجه به این كه نوع محصولات قابل استفاده در دو نیمه سال و نیاز مردم برای این لوازم در فصول مختلف سال متفاوت می باشد، دومین دوره این نمایشگاه در سال ۹۸ برای تامین نیاز مصرف كنندگان درنظر گرفته شده است؛ چونكه معرفی محصولات یك دفعه در سال به هیچ وجه قابل پوشش نخواهد بود.
رئیس اتحادیه كفش ماشینی با اشاره به اینكه كشور چین در این عرصه طی سال گذشته، ۸۵ میلیارد دلار ارزآوری برای كشور خود داشته است، اظهار نمود: باتوجه به مزایای رقابتی كه در این عرصه برای ایران وجود دارد و خودكفایی بیشتر از ۸۰ درصدی مواد اولیه، ایران می تواند ارزآوری خوبی از این صنف داشته باشد. ضمن اینكه این صنعت تحریم پذیر نیست، امكان صادرات، درآمدزایی و ارزآوری این حوزه بسیار بالا خواهد بود و از نظر اشتغال نیز می تواند كمك بزرگی به رشد اشتغال كشور داشته باشد. برهمین اساس به ازای هزینه ای كه هر یك شغلی كه بطور مثال در خودروسازی استفاده می شود؛ می توان ۱۰ شغل در این صنف ایجاد كرد.
وی با یادآوری اینكه از سال گذشته، واردات ۱۴۰۰ قلم كالا به كشور ممنوع گردید و تمام كالاهایی كه در صنف ما تولید می شدند، جزو این فهرست بودند، اظهار داشت: این ممنوعیت سبب شد كه ظرف یك سال و نیم، به میزان ۱۵ سال كار كرده و بتوانیم در داخل در سطوح بالا، نیاز متنوع مشتریان داخلی را تامین نماییم. وجود برندهای مختلف داخلی در مراكز تجاری با كیفیت بالا و كاهش حضور برندهای خارجی در این بخش نشان دهنده همین موضوع است.
اژدركش اشاره كرد: با برنامه ریزی های درست، عمل به برنامه ها و ادامه دار بودن نمایشگاه ها برای معرفی برندهای برتر داخلی بعنوان نوك پیكان پیشرفت ما، مسیر هموارتر خواهد شد و با همكاری مسئولان، به صورت صحیح و استوار درنوردیدن پله های موفقیت، ایران می تواند در عرض پنج سال آینده رقم صادرات خودرا به ۴ میلیارد دلار برساند. بطور مثال با یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار آن می توانیم، كل نیاز بیمه كشور برای تامین دارو را برطرف نماییم.
رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه كفش ماشینی ادامه افزود: هدف ما این است كه ایران را بعنوان هاب (مرجع) منطقه در این صنف تبدیل نماییم. هم اكنون صادرات كیف و كفش و محصولات ورزشی و مواد اولیه به كشورهای عراق، افغانستان، آسیای میانه و كمی هم به كشورهای حاشیه خلیج فارس انجام می شود كه این رقم مجموعاً حدود ۲۵۰ میلیون دلار است البته باتوجه به ظرفیت این بخش، این رقم بسیار پایین است و جا دارد كه بیشتر از این ها صادرات صورت گیرد.
رئیس اتحادیه كفش ماشینی اظهار نمود: در حوزه مواد اولیه به خودكفایی رسیده ایم ولی برای بعضی از مواد واسط نیاز به واردات برخی مواد شیمیایی داریم. ظرفیت تولید كفش در كشور طی سال گذشته، ۳۵۰ میلیون جفت بوده است كه امیدواریم با حمایت مردم و دولت و مسئولان و همین طور همت بیشتر تولیدكنندگان صادرات بیشتر شود.
دومین نمایشگاه تخصصی بین المللی كیف، كفش، محصولات ورزشی و مواد اولیه از ۲۵ الی ۲۸ دی ماه در محل ایران مال برگزار می گردد.
منبع:

1398/10/24
14:16:04
4569
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو