مسترکار - دنیای خودرو
انجمن جهانی فولاد:

ایران به بالاترین رشد تولید دست یافت

ایران به بالاترین رشد تولید دست یافت به گزارش مستر كار انجمن جهانی فولاد اعلام نمود: ایران رشد 30 درصدی را در سال 2019 در زمینه تولید شمش فولادی ثبت كرد، در صورتیكه میانگین رشد تولید دنیا 3.5 درصد بوده است.


براساس جداول آماری انجمن مزبور، ایران در سال مورد بررسی ( ۱۱ دی ۱۳۹۷ لغایت ۱۰ دی ۱۳۹۸) به تولید ۳۱.۹ میلیون تن رسید و بدین سان رشد ۳۰ درصدی را در مقایسه با عملكرد سال ۲۰۱۸ ثبت نمود.
كارشناسان صنعت فولاد براین اعتقادند كه رشد ۳۰ درصدی تولید فولاد ایران برای سال ۲۰۱۹ به شیوه تخمینی برآورد شده و مقرر است انجمن جهانی فولاد در ۲۵ بهمن ماه جاری ( ۱۴ فوریه ۲۰۲۰) در گزارش ویرایش دوم خود آمار قطعی را مشخص سازد.
همچنین تولید ۶۶ كشور جهان كه در این آمار مورد بررسی قرار گرفته، رقم یك میلیارد و ۸۴۸ میلیون تن را نشان میدهد كه در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد ۳.۵ درصدی داشت.
برابر آمارهای مورد بررسی، چین بعنوان بزرگترین تولید كننده فولاد در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۹۹۶.۳ میلیون تن تولید داشت كه در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد ۸.۳ درصدی داشته است.
چین نزدیك به ۵۴ درصد كل تولید جهان فولاد تولید می كند كه علاوه بر بزرگترین تولید كننده، بزرگترین مصرف كننده این فلز راهبردی شمرده می شود.
علاوه براین بر طبق آمار سال ۲۰۱۹ تركیه با ۳۳.۷ میلیون تن شمش فولادی، نسبت به سال ۲۰۱۸ افت تولید ۹.۶ درصدی را نشان میدهد.
پیش از این انجمن جهانی فولاد در آمار منتهی به ۹ آذر ۹۸ ( ۱۱ ماهه ۲۰۱۹ ) خبر از رشد تولید ۵.۳ درصدی فولاد ایران نسبت به دوره مشابه داد، درحالی كه رشد متوسط كشورهای جهان ۲.۷ درصد ثبت شده بود.
انجمن جهانی فولاد (World Steel Associa ) در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار تولید فولاد ایران را رقم ۲۳میلیون و ۶۴۸ هزار تن ثبت نمود كه در مقایسه با تولید سال ۲۰۱۸ كه رقم ۲۲میلیون و ۴۵۲هزارتن بود، افزایش۵.۳ درصدی را نشان میدهد.
تولید فولاد خام ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۹ میلادی( ۱۰ آبان لغایت ۹ آذر ۹۸) با كاهش ۲.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ روبرو شد و به دو میلیون و ۱۳۰ هزارتن رسید. این رقم در نوامبر سال قبل دو میلیون و ۱۸۷ هزار تن بود.
بررسی آمار تولید ۶۴كشور فولادساز جهان نیز از شروع ژانویه تا اختتام اكتبر ۲۰۱۹ میلادی ( ۱۱ دی ۹۷ تا ۹ آبان ۹۸ ) یك میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۱۹۴هزارتن ثبت گردید كه حاكی از رشد۲.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ است.
میزان تولید فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی، با یك درصد افت نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴۷ میلیون و ۷۹۱ هزار تن رسید. این رقم در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۴۹میلیون و ۳۵۶ هزار تن ثبت شده بود.
آمار ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی نشان میدهد كه به ترتیب چین با تولید ۹۰۴ میلیون و ۱۷۷ هزار تن، هند با ۱۰۱ میلیون و ۹۵۴ هزار تن، ژاپن با ۹۱میلیون و ۵۲۷ هزار تن، آمریكا با ۸۰ میلیون و ۶۱۵ هزار تن و كره جنوبی با ۶۶ میلیون و ۳۲ هزارتن پنج كشور برتر فولادساز جهان بودند.
به گزارش مستر كار به نقل از ایرنا، جمهوری اسلامی ایران حالا در میان بیشتر از ۶۰ كشور جهان رتبه دهمین فولاد ساز را به خود اختصاص داده و پیش بینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولاد ساز برسد.
همچنین ایران در زمینه تولید آهن اسفنجی در سال ۲۰۱۹ به استناد گزارش انجمن جهانی فولاد، رقم ۲۷.۷ میلیون تن را ثبت نمود كه رشد ۷.۷ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نشان میدهد و كشورمان بعد از هند كه تولید ۳۶.۸ میلیون تنی داشت، رتبه دوم را از آن خود ساخت.
منبع:

1398/11/06
13:24:54
4271
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو