مسترکار - دنیای خودرو
رحمانی:

بیشتر از دو سوم ارز حاصل از صادرات به كشور بازگشت

بیشتر از دو سوم ارز حاصل از صادرات به كشور بازگشت به گزارش مستر كار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بازگشت ارز حاصل از صادرات بالای 20 میلیارد دلار بوده و بیشتر از دو سوم ارز حاصل از صادرات بازگشته است.


به گزارش عصر دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» با حضور در كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: ۱۰ ماهه امسال روند رشد تولید خوب بود ؛ روند افزایشی بیشتر تولیدات در حالی است كه همه تصور می كردند كارخانه های كشور بر اثر تحریم ها به تعطیلی كشیده می شوند.
وی با اشاره به برخی آمارهای تولید، افزود: ۱۰ ماهه امسال در حوزه پوشاك ۲۰ درصد افزایش تولید، در صنایع غذایی ۱۵ درصد افزایش و در داروهای انسانی ۳۱ درصد افزایش تولید ثبت گردید.
به گفته رحمانی، تولید محصولات فلزی در ۹ ماهه امسال نسبت به پارینه رشد داشت، بگونه ای كه افزایش تولید فولاد خام با رشد ۶.۵ درصدی و محصولات فولادی ۶ درصد بوده، اما آلومینیوم كاهش داشت.
وی بیان داشت: امسال تا اختتام آذرماه روغن نباتی افزایش تولید ۹ درصدی، سیمان افزایش ۱۱ درصدی و كاشی رشد تولید ۶.۵ درصدی را نشان میدهد.
خودكفایی در فولاد
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: حالا با وجود تحریم باردیگر الكترود گرافیتی، اما در فولاد به خودكفایی رسیده ایم و خط تولید و مونتاژ الكترود گرافیتی آماده بهره برداری است.
به گفته وی، فعال شدن آلومینای سراب بعد از ۳۰ سال از دیگر شرایط موفقیت در این بخش است و شركت آلومینای سراب با وجود همه مشكلات و دشواری ها بعد از سه دهه مجدد فعال شد.
رحمانی درباره تولید لاستیك سنگین نیز اظهار داشت: تامین لاستیك سنگین در داخل از ۳۰ به ۵۵ درصد رسیده و چهار واحد تولیدی نیز در حال ساخت قرار دارند كه با شروع به كار آنها در لاستیك سنگین مازاد تولید نیز خواهیم داشت.
تولید داخلی چادر مشكی
وزیر صنعت، معدن و تجارت درزمینه تولیدچادر مشكی اضافه كرد: ۹۰ درصد از نیاز چادر مشكی بوسیله واردات تامین می شد؛ در این ارتباط با شروع به كار یك واحد تولیدی چادر مشكی با ظرفیت تولید ۳۰ میلیون متر مربع در دستور كار قرار دارد و با شروع به كار یكی دو طرح دیگر، تولید داخلی در این عرصه به ۵۰ درصد خواهد رسید.
وی افزود: وفور كالا در كشور در كنار حفظ روند تولید وجود دارد و تمهیدات لازم برای كنترل بازار اندیشیده شده تا در این شرایط مردم در مضیقه نباشند.
رحمانی درزمینه رصد اقلام ضروری و مورد نیاز مردم نیز اظهار داشت: رصد مداوم اقلام كالایی انجام می شود و دراین زمینه جلوی گرانی را باید گرفت و برای این منظور با رصد زنجیره تولید تلاش می شود تا قیمت ها كم شود و از سویی حذف دلال ها و واسطه ها نیز سبب كاهش قیمت و به نفع تولید كننده است.
نوسازی ناوگان تجاری
وزیر صنعت، معدن و تجارت درارتباط با نوسازی ناوگان تجاری نیز اظهار داشت: مقرر است ۱۷۶ هزار دستگاه كامیون، كامیونت و اتوبوس و ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس در مدت سه سال نوسازی شود كه دولت ۵۰ درصد، بانك ها ۳۰ درصد و متقاضیان ۲۰ درصد هزینه های آنرا تقبل می كنند.


1398/11/07
20:40:18
4174
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو