مسترکار - دنیای خودرو

مدیرعامل ایران خودرو افزایش قیمت ها به بهانه كاهش عرضه را رد كرد

مدیرعامل ایران خودرو افزایش قیمت ها به بهانه كاهش عرضه را رد كرد مستر كار: مدیرعامل ایران خودرو، موضوع كاهش عرضه خودرو به بازار را تكذیب كرده و با اشاره به اینكه طی سه ماه گذشته سه برابر نیمه ابتدایی سال، عرضه به بازار صورت گرفته است، عدم علاقه خودروساز برای عرضه به بازار را رد كرد.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی امروز در حاشیه برنامه افتتاح خط تولید ترمز عقب خودرو های ایران خودرو توسط یكی از شركت های عضو هیات مدیره سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، در ارتباط با اینكه اعلام می شود یكی از دلیلهای اصلی افزایش قیمت ها در بازار داخلی و ایجاد فاصله زیاد بین قیمت های كارخانه و بازار كه سود دلالی ها را بیشتر می كند، كاهش عرضه خودروسازان به بازار است را تكذیب و اشاره كرد: آمارها نشان میدهد كه در سه ماهه گذشته شركت ایران خودرو بیشتر از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تحویل مردم داده است كه به جرائت می توان گفت بی سابقه بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: در ضمن این مدت رقم خودرو های تحویلی معادل چیزی است كه از شروع فروردین ماه تا شهریورماه تحویل داده ایم؛ بدین سبب شائبه ای از این بابت ایجاد نمی كند كه خودروسازان نمی خواهند خودرو به بازار تحویل دهند و میزان عرضه را كاهش داده اند. دراین زمینه روزانه جلساتی تشكیل می شود تا اگر می توان، امروز حتی یك خودرو بیشتر از روز گذشته به بازار عرضه و تحویل داد، این كار صورت گیرد.
وی افزود: حتی طراحی هایی نیز اجرا كردیم كه اگر در ایام تعطیل نیز مشتریان به در كارخانه بازگشت كردند، خودرو های خودرا تحویل گیرند. از شروع اجرای این طرح كه از ۴۰ روز نیز می گذرد، بالغ بر ۶۰۰۰ دستگاه خودرو در ایام تعطیل تحویل داده شده است تا در جهت ایجاد رضایت مردم، خودرو ها سریعتر تحویل داده شوند.
مقیمی در ارتباط با انتقادات در خصوص افزایش قیمت توسط خودروسازان، اشاره كرد: یك ریال هم به قیمت خودرو های تحویلی از طرف خودروسازان اضافه نشده و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار خودرو ها عرضه می شوند؛ البته باید توجه داشت قسمتی از افزایش تقاضا مربوط به ایام پایانی سال است كه ممكنست قیمت را در بازار با نوسان مواجه كند اما تلاش ما بر این است تا راهكارهایی را در نظر بگیریم كه فرصت های برابری را برای حضور مردم در خرید خودرو فراهم آورد.

برگزاری جلسه ای برای ارائه راهكار فروش خودرو به مصرف كننده واقعی
مدیرعامل ایران خودرو از برگزاری جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با خودروسازان در حوزه تنظیم بازار و ارائه راهكارهای فروش خودرو به مصرف كنندگان واقعی آگاهی داد و اظهار داشت: امروز با حضور وزیر صنعت و اركان مختلف وزارتخانه، جلسه ای برگزار می شود تا در چارچوب آن بتوانیم برای مدیریت تقاضا و تامین نیاز مصرف كنندگان واقعی برنامه ای ارائه دهیم. تمامی دستگاه های نظارتی كه تمایل داشته باشند می توانند در سایت خودروسازان حضور یافته و بر نحوه فروش آنها نظارت كنند. این در شرایطی است كه دستگاه های نظارتی در این سایت حضور دارند اما به هر حال باید تلاش نماییم دغدغه ذهنی مردم نسبت به اینكه خودروساز رانتی را در فروش قائل است، اصلاح نماییم.

حل مشكل باگ فروش اینترنتی خودرو
وی با تاكید بر فراهم آوردن زیرساخت های اینترنتی برای فروش خودرو اظهار نمود: برخی ربات هایی را به كار بسته بودند تا بتوانند ثبت نام سریعی در خودرو ها داشته باشند اما به هر حال ما با بعضی از آنها مذاكره كردیم تا با استفاده از آنتی ربات ها این باگ را هم برطرف نماییم. دستگاه های امنیتی نیز در این رابطه وارد عمل شده و در حوزه در رابطه با فروش اینترنتی نظارت كامل دارند.1398/11/16
15:09:50
4345
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو