مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت:

تولید در صورتی دوام می آورد كه مبنای آن صادرات باشد

تولید در صورتی دوام می آورد كه مبنای آن صادرات باشد به گزارش مستر كار ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون معادن وزیر صنعت معدن و تجارت با تاكید بر اینكه تولید در صورتی دوام خواهد آورد كه مبنای آن صادرات باشد، افزود: برای صادرات رقبایی داریم و باید واحدهای تحقیق و توسعه را كنار واحدهای تولیدی داشته باشیم.


داریوش اسماعیلی ۱۷ بهمن ماه در آیین افتتاح كارخانه دیر گدازهای ویژه زاگرس و تولید قطعات ویژه نسوز چهارمحال وبختیاری، اظهار نمود: ظرفیت هایی بوجود آمده كه به علل مختلف به تولید نرسیده و لازم است به تولید كامل برسند.
وی اظهار داشت: باید مواد اولیه از راه سیستم بهینه یاب به دست تولید اصلی برسد.
معاون وزیر صمت با تاكید بر اینكه تولید در صورتی دوام خواهد آورد كه مبنای آن صادرات باشد، افزود: برای صادرات رقبایی داریم و باید واحدهای تحقیق و توسعه را كنار واحدهای تولیدی داشته باشیم.
در ادامه عبدالحمید فرهی، رئیس كارخانه مهرگدازهای زاگرس سفیددشت با اشاره به اینكه در یك سال گذشته باوجود تحریم ها وزارت صنعت معدن خوب كار كرده است، بیان نمود: صنعت فولاد با ورود ذوب آهن اصفهان وارد كشور شد و بالاجبار صنعت نسوز را كه از حیاتی ترین الزامات است را با خود آورد و در ابتدا تمام نیازهای فولاد از خارج از كشور وارد می شد كه ارزبری بالایی داشت ولی درسال های اخیر كاهش پیدا كرده است.
فرهی خاطرنشان كرد: در خیلی از پیشرفت های مورد نیاز صنایع، فولاد در خارج تولید و تأمین می شد اما از دهه ۷۰ به بعد تولید صنعت نسوز در داخل كشور بوجود آمد.
مدیر عامل كارخانه مهرگدازهای زاگرس سفیددشت بیان نمود: كارخانه تكنولوژی بالایی دارد و امروز یك سال و نیم است كه فولاد سازهای كشور را تأمین می نماییم و حدود ۲۵ هزار قطعه در حال ساخت است و واردات از كشورهای هند و چین قطع شده و كالا را از این كارخانه تأمین می شوند.
منبع:

1398/11/18
14:45:38
4144
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو