مسترکار - دنیای خودرو

فولاد سازان بزرگ بیشتر از ۱۷ میلیون تن شمش تولید كردند

فولاد سازان بزرگ بیشتر از ۱۷ میلیون تن شمش تولید كردند مستر كار: جداول آماری شركت های بزرگ بخش معدن وصنایع معدنی در 10 ماهه امسال حاكی از تولید 17 میلیون و 80 هزار و 852 شمش فولادی دارد كه نسبت به مدت مشابه پارینه رشد پنج درصدی را ثبت كردند.


آمار عملكرد مجموع مجتمع فولاد مباركه (فولادمباركه، سبا و هرمزگان)، خوزستان، فولاد آلیاژی، گروه ملی صنعتی فولاد، كاوه جنوب، خراسان، چادرملو، آهن و فولاد ارفع و فولاد بناب نشان میدهد كه در دی ماه یك میلیون و ۶۸۲ هزار و ۴۸۲ تن شمش فولادی تولید كردند كه در مقایسه با عملكرد ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۹ درصدی دارد.
بیشترین شمش تولیدی در دوره ۱۰ ماهه امسال مربوط به مجموع فولاد مباركه با رقم هفت میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۶۶ تن بود كه نسبت به ۱۰ ماهه ۹۷ رشد یك درصدی دارد، در عین حال بالغ بر ۴۵.۶ درصد از كل تولید دوره این گزارش را به خود اختصاص داد.
همچنین شمش بیلت تولیدی فولاد بناب در دوره ۱۰ ماهه ۹۸ به میزان ۲۱۴ هزار و ۵۶۶ تن ثبت گردید كه نسبت به ۱۰ ماهه ۹۷ افزایش ۷۵۰ درصدی را نشان میدهد كه بعنوان بالاترین رشد عملكرد شمرده می شود.
علاوه براین در دی ماه بیشترین رشد عملكرد در زمینه تولید شمش آلیاژی مربوط به فولاد آلیاژی ایران ثبت گردید كه با رقم ۴۹ هزار و ۳۰۵ تن نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش ۶۳ درصدی را نشان میدهد.
مجموعه فولاد مباركه بیشترین تولید شمش فولادی را در دی ماه با رقم ۷۳۶ هزار و ۲۴۸ تن ثبت نمود كه در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ افزایش ۱۶ درصدی دارد.
تولیدات فولادی ۱۱.۲ میلیون تنی
فولاد سازان دردوره ۱۰ ماهه ۹۸ به تولیدات ۱۱ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۸۱۴ تن رسیدند كه در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ رشد هشت درصدی دارد.
دی ماه امسال تولیدات فولادی رقم یك میلیون و ۱۴۶ هزار و ۵۴۳ تن بود كه در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل رشد ۲۷ درصدی را ثبت نمود.
بیشترین تولیدات فولادی مربوط به مجموع مباركه با رقم ۶ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۹۰۳ تن بود كه سهم ۶۰.۷ درصدی از كل تولید این دوره را به خود اختصاص داد.
گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم در ۱۰ ماهه سال ۹۸ بالغ بر ۳۶ هزار هفت تن تولید داشت كه رشد ۴۹۳ درصدی را بعنوان بیشترین بازدهی عملكرد از آن خود ساخت.
میلگرد با سهم ۸۱ درصدی
مرور آمارهای پیشین مربوط به مقاطع تولیدی در بخش طویل گویای آنست كه در ۹ ماهه امسال ۶ میلیون و ۱۸۶ هزار تن میلگرد تولید شد كه در بخش مقاطع طویل سهم ۸۱ درصدی را به خود اختصاص داد.
عملكرد ۹ ماهه ۹۸ نسبت به تولید پنج میلیون و ۶۵۳ هزار تن میلگرد در دوره مشابه پارینه گویای رشد ۹ درصدی است.
تیرآهن و سایر مقاطع ۱.۴ میلیون تن
جداول مورد بررسی انجمن مزبور حاكیست كه در دوره مورد بررسی میزان تولید تیرآهن و سایر مقاطع در مجموع یك میلیون و ۴۴۳ هزار تن ثبت گردید كه سهم تیرآهن ۱۰.۷ درصد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هم به ۶۲۱ هزار تن رسید.
میزان تولید تیرآهن در ۹ ماهه امسال ۸۲۲ هزار تن شد كه درمقایسه با دوره مشابه پارینه افزایش ۱۴ درصدی دارد و در زمینه نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هم شاهد رشد ۱۱ درصدی هستیم، عملكرد دوره مشابه در سال ۹۷ رقم ۵۶۰ هزار تن را نشان میدهد.


1398/11/20
13:32:30
3965
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو