مسترکار - دنیای خودرو
گمرك اعلام كرد:

كشف 54 هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در یك سال

كشف 54 هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در یك سال به گزارش مستر كار دبیر شورای اطلاع رسانی گمرك ایران اظهار داشت: درسال گذشته حدود ۵۴ هزار میلیارد ریال كالای قاچاق در گمركات كشور كشف یا تعیین ارزش و رسیدگی شده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، سیدروح الله لطیفی اظهار نمود: بیشتر از ۲۴ هزار و ۱۸۸ پرونده در مورد قاچاق كالا در سال ۱۳۹۸ در گمركات اجرایی كشور، تشكیل شده به ارزش ۵۳ هزار و ۹۳۸ میلیارد و ۱۶۸ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۲۲۸ ریال كه از این میزان ۳۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد و ۳۷۸ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۴۲۱ ریال كاشف گمرك بوده و در مورد مابقی پرونده ها، سایر سازمان های كاشف بخصوص نیروی انتظامی دخالت داشته اند و گمرك در جهت ماده ۴۷ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و حسب دستور مراجع رسیدگی كننده، وظیفه تعیین ارزش و انطباق با اسناد مثبته گمركی را بر عهده داشته است.
وی ادامه داد: در بررسی صورت گرفته شاهد رشد ۲۷۶ درصدی میزان كشفیات گمرك نسبت به سال ۱۳۹۷ بودیم كه علاوه بر هوشیاری پرسنل، تجهیز گمركات به ایكس ری هم سهم بسزایی در این میزان رشد كشفیات را ایفا می كند.
طبق اعلام گمرك، لطیفی اظهار داشت: بیشتر كشفیات ورودی، موتورهای پیستونی، برنج، لوازم یدكی، میوه و غیره بوده است و در كشفیات خروجی هم عموما فراورده های نفتی و سوخت را در بر می گیرد.
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرك خاطرنشان كرد: نزدیك به ۶۰ درصد كل كشفیات كالای قاچاق در گمركات توسط تیم های كنترلی گمرك صورت گرفته و مابقی با همكاری دستگاه های نظارتی دیگر و پرسنل گمرك كشف شده است.
وی در مورد كشف قاچاق انسان در گمرك اظهار داشت: با دقت و كنترل دقیق محموله ها توسط ابزارهای در اختیار گمرك، همچون ایكس ری، كنترل پلمب ها و تغییرات در كالا، ۹۹۲ نفر كه قصد خروج غیرقانونی از كشور را داشتند پارسال شناسایی و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفتند.
سخنگوی گمرك در انتها اضافه كرد: بیشترین اتباع كشف شده در قاچاق انسان در سال ۹۸ مربوط به اتباع افغانستان، پاكستان، ایران، سوریه، جمهوری آذربایجان، مصر، عراق، بنگلادش، ازبكستان، تاجیكستان، گینه، سریلانكا، سودان، سومالی، هند و گرجستان هستند كه از این میان اتباع افغان بیشتر از ۵۱ درصد كشفیات را به خود اختصاص داده اند.
به قول او، در سال ۱۳۹۷ میزان كشفیات قاچاق انسان ۴۸۵ مورد بوده كه با كشف ۹۹۲ مورد پارسال شاهد رشد ۱۰۵ درصدی كشف قاچاق انسان توسط گمرك بوده ایم.1399/01/06
12:35:41
3424
5.0 از 5
تگهای خبر: ابزار , تور , دستگاه , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو