مسترکار - دنیای خودرو

استارتاپ های حوزه كشاورزی صاحب انجمن صنفی می شوند

استارتاپ های حوزه كشاورزی صاحب انجمن صنفی می شوند به گزارش مستر كار مدیر پروژه كسب و كارهای نوپای وزارت جهاد كشاورزی از طریق اندازی شهرك استارتاپی كشاورزی در كرج اطلاع داد و اظهار داشت: ایجاد انجمن صنفی استارتاپی در بخش كشاورزی در دستور كار این وزارتخانه قرار دارد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، سید علی مختاری امروز در رویداد آنلاین دوشنبه های استارتاپی ؛حوزه کشاورزی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی آخرین بخشی است که وارد حوزه های نوآفرینی می شود، اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی بیشتر از ۲ سال است که اجرای پروژه کسب و کارهای نوپا را در دستور کار قرار داده که این پروژه زیر نظر وزیر جهاد کشاورزی شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه در برنامه های جدید این وزارتخانه تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیشبینی شده است، اظهار نمود: راه اندازی شهرک استارتاپی کشاورزی در کرج یکی از این برنامه ها است که با حضور کنسرسیومی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی راه اندازی خواهد شد.
مختاری، با تاکید بر اینکه این وزارتخانه توجه ویژه ای به حوزه نوآفرینی بخش کشاورزی داشته است، افزود: در برنامه های جدید وزیر جهادکشاورزی تحول گسترده ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیشبینی شده، به صورتی که راه اندازی شهرک استارتاپ های کشاورزی در کشور یکی از این برنامه ریزی ها به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه جهت راه اندازی این شهرک استارتاپ کشاورزی سرمایه گذر آماده است، خاطرنشان کرد: مبحث اصلی ما در گسترش فناوری کشاورزی، وجود سرمایه گذار است؛ سرمایه گذاری که پول هوشمند داشته باشد و بداند که چه کاری می تواند انجام دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی همینطور از طریق اندازی مرکز نوآوری کشاورزی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کرج اطلاع داد و اظهار نمود: این مرکز توسط یک شرکت ایرانی -آلمانی به راه افتاده است و از این طریق اعتباراتی که قرار بود در اروپا هزینه شود، در کشور صرف توسعه نوآوری کشاورزی می شود.
مختاری با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه ها به صورت خودکار و بدون نامه نگاری های اداری بوده است، اظهار داشت: این نشان دهنده بلوغ اکوسیستم نوآوری است که در شبکه سازی موفق عمل کرده و ما هم در این شبکه طوری ورود پیدا کردیم که حالا یک بازیگر موثر هستیم.
وی ادامه داد: برنامه های ما در حوزه توسعه کسب و کارهای نو و توسعه نوآفرینی وزارت کشاورزی در ۵ محور تعریف شده که "فرهنگ سازی"، "توانمند سازی"، "تسهیل گری و نهادسازی ۴ محور اساسی این برنامه ها است.
مدیر پروژه کسب و کارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی درمورد فرهنگ سازی اظهار داشت: تابحال ۲۲۰۰ نفر- ساعت آموزش برای مدیران در حوزه نوآفرینی کشاورزی داشتیم که این مربوط به بخش فرهنگ سازی در وزارت جهادکشاورزی می شود.
وی با اشاره به توانمندسازی اظهار داشت: ما در جهاد کشاورزی برنامه هایی برای توانمندسازی برای جوانان روستایی، بهره برداران و کشاورزان آینده داریم که همواره مورد پیگیری قرار می گیرند.
مختاری در مورد تسهیل گری اظهار داشت: تبدیل فضاهای مازاد در جهاد کشاورزی به فضاهای نوآوری از دیگر اقدامات ما به حساب می آید و تابحال در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرج این طرح اجرایی شده است و نتایج خوبی هم از آن گرفتیم.
به قول وی، در بحث نهادسازی، ایجاد انجمن صنفی استارتاپی در بخش کشاورزی در دستور کار این وزارتخانه است که در آخر مرداد افتتاح می شود؛ این انجمن وظیفه پایش اکوسیستم نوآوری در حوزه جهاد را بر عهده دارد.
منبع:

1399/05/20
14:05:32
2032
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو