مسترکار - دنیای خودرو
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد

پلاك جدید خودروهای مناطق آزاد

پلاك جدید خودروهای مناطق آزاد به گزارش مستر كار جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از رونمایی پلاك های جدید مناطق آزاد آگاهی داد.


سردار موسی امیری در این باره گفت: صبح امروز در مراسمی كه با حضور مسئولانی از سازمان مناطق آزاد در جزیره قشم برگزار شد از پلاك های جدید وسایل نقلیه مناطق آزاد كشور رونمایی شد.
وی با بیان اینكه طرح یكپارچه سازی پلاك های وسایل نقلیه از سال ها قبل آغاز شده و در حال حاضر اكثریت خودروها دارای پلاك ملی هستند گفت: سال گذشته از پلاك خودروهای دیپلماتیك رونمایی شد و امروز نیز از پلاك خودروی مناطق آزاد رونمایی شد و پس از این نیز تمامی خودروهایی كه در مناطق آزاد شماره گذاری شوند پلاك ملی ویژه مناطق آزاد را دریافت خواهند كرد.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اضافه كرد: در آینده نزدیك نسبت به تعویض پلاك كلیه وسایل نقلیه مناطق آزاد به پلاك ملی اقدام خواهد شد اما در حال حاضر اولویت شماره گذاری در مناطق آزاد با خودروهای نوشماره و نقل و انتقال است و به مرور براساس برنامه ریزی مناطق آزاد، پلاك های قدیمی فراخوان و تعویض می شود.

امیری همچنین با بیان اینكه پرونده پلاك های قدیمی تمامی وسایل نقلیه امسال بسته می شود، گفت: تنها پلاك باقیمانده كه هنوز ملی نشده است پلاك مناطق آزاد تجاری است و هفت منطقه آزاد قشم، كیش، چابهار، اروند، انزلی، ارس و ماكو در كشور وجود دارد كه طی دو سال گذشته مراحل طراحی و مقدمات پلاك ملی آنها با هماهنگی دبیرخانه مناطق آزاد كشور آغاز و تولید این پلاك ها نیز انجام شد. از سوی دیگر سامانه جامع آن نیز در حال تكمیل و بهره برداری است.
وی افزود: امروز در قشم هم پلاك های تمام مناطق آزاد رونمایی شد و هم پلاك منطقه آزاد قشم نصب شد و مابقی مناطق آزاد نیز به مرور زمان پلاك های ملی را تحویل می گیرند و با این مرحله پایانی، در كشور هیچ خودرویی بدون پلاك ملی و زیرمجموعه سامانه جامع شماره گذاری نخواهیم داشت.
 

1396/05/10
19:43:17
5691
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو