مسترکار - دنیای خودرو
نیكزاد:

به وعده وزیر صمت درباره كاهش قیمت فولاد خوشبین هستیم

به وعده وزیر صمت درباره كاهش قیمت فولاد خوشبین هستیم نایب رئیس مجلس از قول وزیر صنعت، معدن و تجارت برای كاهش قیمت فولاد به زیر ۹ هزار تومان در ۱۰ روز آینده اطلاع داد و اظهار داشت:  همانطور كه پیش از این وزیر توانست، قیمت فولاد را از ۱۷ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان برساند ازاین رو ما به عملیاتی شدن این قول خوشبین هستیم.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا از خانه ملت، علی نیکزاد ثمرین با تشریح سومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و مسؤلان وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی، سازمان شهرداری ها، سازمان حمل و نقل جاده ای و شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت تولید اتوبوس در کشور ۵ هزار دستگاه درون شهری و ۳ هزار دستگاه برون شهری است اما متاسفانه در چند سال قبل برای نوسازی اتوبوسهای درون شهری و برون شهری اقدامی صورت نگرفته است.
وی ضمن اشاره به خطرات فرسودگی اتوبوس ها و عدم نوسازی و جایگزینی ناوگان مسافری جاده ای اضافه کرد: در نشست امروز مصوب شد تا آخر سال جاری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس دو طبقه و معمولی و مینی بوس توسط شهرداری خریداری شود که البته این تعداد کافی نیست ولی برای آغاز کار خوب است. ۵۰۰ دستگاه هم برای بیشتر از ۱۰۰ شهرداری در سرتاسر کشور خریداری خواهد شد.
نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه از ظرفیت تولید ۵ هزار دستگاه اتوبوس در کشور تنها یک هزار دستگاه مشتری دارد، خاطرنشان کرد: دلیل آن هم می تواند نبود منابع مالی یا عدم دریافت حق و حقوق دستگاههای مربوطه از سازمان هدفمندی یارانه ها و از محل تبصره ۱۴ باشد.
نیکزا ضمن اشاره به اعلام نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره ناتوانی در خرید و عرضه ۳ هزار دستگاه اتوبوس تولیدی به بخش خصوصی بیان نمود: این سازمان اعلام نموده، ارزش یک دستگاه اتوبوس حدود ۴ تا ۵ میلیارد تومان است و حتی اگر به خریداران ۴ میلیارد تومان هم وام داده شود، خریدار باید ماهیانه معادل ۶۰ میلیون تومان قسط بپردازد که این مورد با مسافرکشی میان شهری امکانپذیر نیست.
نایب رئیس مجلس اضافه کرد: در صورت عدم چاره اندیشی برای این مورد مسلما تا ۳ سال آینده ناوگان حمل و نقل جاده ای فرسوده خواهد شد و باید در انتظار بروز انواع مشکلات در جاده های کشور باشیم.
وی همینطور ضمن اشاره به بررسی قیمت فولاد و سیمان برگزار شد، اظهار داشت: برپایه وعده وزیر صمت، قیمت فولاد ظرف مدت ۱۰ روز آینده به زیر ۹ هزار تومان خواهد رسید، همانطور که پیش از این رزم حسینی توانست قیمت فولاد را از ۱۷ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان برساند و با عنایت به اتفاق نظر و اتحاد لازم بین دولت و مجلس در این مورد، ما به عملیاتی شدن این قول خوشبین هستیم.
ارزبری فولاد در هر تُن کمتر از ۵۰ دلار است
نیکزاد خاطرنشان کرد: در بررسی های ما مشخص شد، ارزبری فولاد در هر تُن کمتر از ۵۰ دلار است و حتی افزایش قیمت ارز نمی تواند، تاثیری بیشتر از ۱۰۰۰ تومان در هر کیلو فولاد داشته باشد، ازاین رو قیمت میلگرد به زیر ۹ هزار تومان خواهد رسید.
وی درباره قیمت سیمان هم اظهار داشت: حالا قیمت سیمان به صورت فله ای ۲۹۰ هزار تومان و پاکت ۵۰ کیلویی هم ۲۱ هزار تومان است اما یک مشکل درباره پاکت سیمان وجود دارد.
نایب رئیس مجلس بیان نمود: مسؤلان مربوطه مبحث پاکت سیمان را رها کرده بودند و مواد به کار رفته در پاکت سیمان از لحاظ پتروشیمی باعث بهم ریختگی بازار شده بود اما حالا این مورد حل شده است و ازاین رو ما به ثابت نگاه داشتن قیمت سیمان در کشور توسط وزارت صمت خوشبین هستیم.


1399/08/22
20:08:56
1257
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو