مسترکار - دنیای خودرو

بررسی انتخابات هیات مدیره شركتهای تعاونی سهام عدالت در كمیسیون اقتصادی

بررسی انتخابات هیات مدیره شركتهای تعاونی سهام عدالت در كمیسیون اقتصادی به گزارش مستر کار سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی فرایند انتخابات هیات مدیره شرکتهای تعاونی سهام عدالت استانی در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه بعدازظهر امروز(یکشنبه) کمیسیون اقتصادی، جهت بررسی فرایند انتخابات هیات مدیره شرکتهای تعاونی سهام عدالت استانی اظهار داشت: در جلسه امروز معاون سازمان بازرسی کل کشور گزارشی از تخلفات انجام گرفته در اجرای فرایند هیات مدیره شرکتهای تعاونی سهام عدالت استانی عرضه کرد و تخلفات قانونی و مغایرت های بوجود آمده از جانب مجریان در جلسه مذکور بررسی گردید.
وی ادامه داد: مجلس با واگذاری اختیارات و جلب مشارکت مردم در این شرکت ها همراه می باشد، برپایه گزارشات رسیده عدم احراز مشارکت واقعی مردم با عنایت به وضعیت فعلی برگزاری مجامع کاملا مشهود است، به صورت مثال درصد کمی از سهامداران در مجمع اول شرکت کردند و مردمی سازی اتفاق نیفتاده است.
نماینده اصفهان افزود: در بعضی استان ها بیشتر از ۵۰ درصد دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای اداره سهام خود انتخاب کردند، در سامانه سجام ثبت نام نکرده و امکان حضور در مجمع و رای ندارند که این عدد برای میانگین کشوری حدود ۳۵ درصد است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اساسنامه برگزاری مجمع عمومی تابحال تصویب نشده است این در شرایطی است که نخست باید اساسنامه تصویب و سپس انتخابات هیات مدیره انجام گیرد.
طغیانی با اشاره به اینکه رسیدگی به صلاحیت نامزدها از دیگر مسائلی است که باید بررسی شود، اضافه کرد: حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه این شرکت ها در کشور است ازاین رو صلاحیت کاندیداها، باید به دقت بررسی شود؛ در این نشست پیشنهاد شد یک نفر از مجمع نمایندگان هر استان و یک نفر از قوه قضاییه بعنوان ناظر در فرایند صلاحیت سنجی نظارت کنند.1400/02/20
10:59:17
370
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو