مسترکار - دنیای خودرو

سواحل تفریحی كیش كه نباید از دست داد

سواحل تفریحی كیش كه نباید از دست داد به گزارش مستر كار كیش سرزمین غروب های دل انگیز و ساحل های مرجانی است و كیش بروها می گویند محال است آدم كیش برود و حوصله اش سر برود.به گزارش مستر كار به نقل از مهر، در كیش می توانید پاساژگردی كنید و وقتی خسته شدید خودتان را به ساحل كیش و دریای شفافش بسپارید. می توانید به دیدن دلفین ها و لاك پشت هایش بروید و از دیدن آنها كه فارغ شدید، در ساحل بی انتهایش دوچرخه سواری كندی یا با كشتی بروید وسط آب و نفهمید كه زمان چه طور می گذرد.
كیش و تور كیش جزیره جاذبه ها هم هست و هرجایش را كه نگاه كنید چیزهای زیادی برای عرضه به مهمانانش دارد و اگر كیش بروی و بدون دیدن هركدام از آنها تركش كنی خیالت را راحت نماییم سفرت را بیهوده گذراندی. یكی از جاذبه های دیدنی كیش پاركهای ساحلی اش است كه هم می شود در آنها ماهیگیری كرد، هم به ورزش های آبی پرداخت و هم آلبوم های عكس را از زیبایی های دلفریبش پر كرد. با سفرباتو همراه باشید:
پارك ساحلی میرمهنا
بزرگترین پارك تفریحی جزیره، پارك تفریحی میرمهناست كه در بلوار دریا قرار گرفته، یعنی یكی از بلوارهای اصلی كیش كه بیشتر رستوران ها، مراكز خرید و هتل های كیش هم در آن واقع شده و بلوار نسبتاً شلوغی است. پارك ساحلی میرمهنا نزدیك محله عرب ها و بومیان جزیره است و بدین ترتیب زندگی ساده بومیان جزیره را هم می شود به دور از آن همه هیاهو و زرق و برق جزیره دید. این پارك را كه از مسجد خاتم النبیا تا میدان جاسك كشیده شده به غروب های دلنشینش می شناسند
. وجود اسكله ماهیگیری كه در ساعت های خاصی از روز می شود در آن ماهی گرفت و تماشای لاك پشت هایی كه در ساحل پارك میرمهنا آزادانه برای خود اینطرف و آنطرف می روند و پیاده روی در پارك و اسكله، زیبایی های پارك میرمهنا را دوچندان كرده است. بعلاوه كه می شود در بازار ماهی اش، ماهی های تازه صیدشده را كه بالاوپایین می پرند دید، خرید خوبی هم كرد و همانجا و در زیر یكی از آلاچیق ها كباب كرد و بر بدن زد.
پارك، اسكله تفریحی هم دارد كه در طولش چهار ایستگاه برای سوار شدن قایق و چهار محل برای تماشای دریا درنظرگرفته شده كه نورپردازی زیباییش را بیشتر كرده. بعضی شب ها، دراسكله یا رستوران های اطرافش موزیك زنده هم برقرار است، هرچند این فقط مختص اینجا نیست و موزیك زنده را تقریباً در همه جزیره می شود پیدا كرد.
از میان مطالب پیشین سایت: راهنمای سفر به گرجستان
دیدنی ها و تفریح های اطراف پارك ساحلی میرمهنا كم نیستند. در نزدیكی میرمهنا، شهر زیرزمینی و اعجاب انگیز كاریز قرار گرفته و بولینگ و مجموعه ورزشی مریم هم همان اطراف است. در اینجا هم مثل بقیه جزیره، خرید یكی از تفریحات ثابت است. بازار پارس خلیج، بازار صفین، بازار زیتون و بازار ونوس فاصله چندانی با پارك ساحلی ندارند و رستوران توتی فروتی و میرمهنا با منوهای متنوعشان هم در نزدیكی پاركند و بین مسافران كیش طرفدار زیاد دارند.
پارك ساحلی سیمرغ
به گزارش سفر باتو، اگر بخواهیم به یكی دیگر از سواحل كیش و پر از امكانات جزیره كیش اشاره نماییم، آنجا جایی نیست جز ساحل زیبای سیمرغ. پارك ساحلی سیمرغ ۱۵ هزار متر مربع است.
زمین بدمینتون بازی، میز پینگ پنگ، پیست اسكیت، فضای بازی كودكان، مسیر پیاده روی، آلاچیق و باربكیو و…. امكانات خوبی است كه در پارك ساحلی سیمرغ وجود دارد. در حالیكه از زیبایی این ساحلِ ماسه ای كیش لذت خواهید برد، می توانید از این امكانات هم برای گذراندن ساعت ها لذت ببرید.
نكته جالب دیگری كه میان پارك ساحلی سیمرغ و دیگر سواحل در تور لحظه آخری كیش تفاوت ایجاد كرده، مجسمه هایی است كه در این ساحل زیبا وجود دارند. نمِ پارك و ساحل هم از مجسمه معروف سیمرغ كه چندسال پیش در جزیره كیش ساخته شد برگفته شده است.
پارك ساحلی مرد ماهیگیر؛ نمادی از جزیره كیش
نمادهای كیش كم نیستند و جدا از كشتی یونانی، دلفین ها و لاك پشت ها و سواحل مرجانی، پارك ساحلی مرد ماهیگیر با مجسمه ۱۲ متری از مردی كه تورش را به سمت دریا گرفته است، دیدنی های كیش را دوچندان می كند. برای رفتن به پارك ساحلی مرد ماهیگیر باید به كرانه شرقی جزیره بروید. اینجا، جایی است كه هركس از گشت و گذار در جزیره خسته می شود به آن می آید تا در زیر درختان تنومندش آرام بگیرد.
مجسمه مرد ماهیگیر ۱۲ متر ارتفاع دارد و پس از مجسمه صیاد مروارید بندرعباس، در جایگاه دوم بزرگترین مجسمه های فیگوراتیو ایران قرار گرفته، در مدت زمان سه ماه توسط چهار هنرمند در مشهد و در سه كارگاه ساخته شده است، مجسمه ای كه ابهت و بزرگی اش چشم را خیره می كند. وجود دو آبنما و گیاهان بومی جزیره مثل هور ایرانی، كنار، لور، گز، كرت، بمبرلاری، نخل خرما زیبایی های پارك را نمودارتر می كند.
ساحل پارك مرد ماهیگیر یكی از جاهای جزیره است كه خیلی ها برای درست كردن مجسمه های شنی انتخابش می كنند. در طول ساحل راه می روید و مردم با جدیت تمام، شن های ساحل را به شكل های مختلف درمی آوردند و چی از این بهتر. بعلاوه اینكه همین كه غروب می شود با نورپردازی پارك، همه چیز دلفریب تر می شود.
پارك ساحلی مرجان
آبی آخر ناپذیردریا، خورشید درخشان و سواحل مرجانی كه تمامی ندارد، تصویرهای ماندگار جزیره كیش است و یكی از جاهایی كه این تصویر پررنگ می شود و اوج می گیرد، پارك ساحلی مرجان است. سری به بازار مرجان می زنید، در آنجا خریدتان را می كنید و بعد راهی پارك مرجان می شوید، جایی كه تماشای طلوع و غروب آفتاب از آن دیدنی تر است. تا دلتان بخواهد آلاچیق دارد و پیست دوچرخه سواری كیش هم از آن می گذرد و گذشته از اینها تفریح های آبی هم در آن برقرار است.
از جت اسكی گرفته تا غواصی. ساحل صخره ای مرجان هم مثل سواحل دیگر جزیره پر از ماهی و آبزیان جزیره كیش است و جان می دهد برای تماشای صدف و حلزون، شقایق ها و عروس های دریایی، فقط باید مواظب خزه ها و مرجان ها بود. اطراف پارك هم پر است از چایخانه، رستوران و بوفه كه به قول مسافران كیش، غذاهای رستوران حافظیه و فودلند از بقیه اش دلچسب تر است. هتل های كیش همچون هتل داریوش، هتل پارمیس و هتل ارم هم در نزدیكی این پارك ساحلی قرار گرفته اند.
پارك ساحلی نارگیل
در شرق جزیره كیش در تور ارزان كیش، یكی دیگر از سواحل كیش وجود دارد كه بی گمان درختان نارگیل زیبایش شما را وسوسه خواهد نمود به سراغش بروید. درختان زیبای نارگیل كه در كنار ساحل قد برافراشته اند و آلاچیق هایی كه فضایی برای اتراق گردشگران را فراهم نموده اند دو خصوصیت ای هستند تا زمانی از سفرتان به كیش را به این پارك اختصاص دهید.
نزدیكی ساحلِ نقره فام نارگیل در بین سواحل كیش، مزایایی مانند نزدیكی به لور قدیمی، اسكلی تفریحی و پلاژ آقایان را دارد. اگر دوست دارید حسابی از فضای پارك ماهیگیر لذت ببرید، تجربه قدم زدن هنگام غروب لابلای درختان تنومند نارگیل را از دست ندهید. در سفرتان، اگر به این ساحل كیش بروید، احتمالاً چند عدد از زیباترین تصاویری كه ثبت كرده اید در بین درختان نارگیل و غروب و طلوع زیبای آن باشد. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/02/06
17:07:01
4479
5.0 از 5
تگهای خبر: باتری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو