مسترکار - دنیای خودرو

وزیر اقتصاد از شركت چوب وكاغذ مازندران بازدید كرد

وزیر اقتصاد از شركت چوب وكاغذ مازندران بازدید كرد مستر کار: ساری -ˮفرهاد دژپسندˮ، وزیر امور اقتصادی و دارایی روز پنجشنبه از شرکت صنایع چوب وکاغذ مازندران در ساری بازدید کرد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، وزیر مازندرانی دولت دوازدهم در این بازدید از نزدیک در جریان مشکلات کمبود اولیه و تجهیزات و امکانات این شرکت قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران وزیر اقتصاد را در این بازدید همراهی کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در این بازید مهم ترین مشکل را کمبود مواد اولیه و نقدینگی دانست و خواهان حمایت دولت شد.
علی اکبر صفریان اظهار داشت که شرکت چوب و کاغذ مازندران ۳۰ درصد سهم بازار کاغذ تحریر و روزنامه های کشور را تامین می کند و در فروش محصول مشکلی ندارد.
وی به صورت مشخص خواهان استفاده از چوب های افتاده جنگل برای فعالیت شرکت و برون رفت آن از مشکل کمبود مواداولیه و ضرر و زیان شد.
مدیرعامل جدید شرکت چوب و کاغذ مازندران همین طور اظهار داشت که این شرکت برای تامین مواد اولیه اش روزانه به ۴۰ میلیارد ریال نقدینگی نیاز دارد.
چوب و کاغذ مازندران که سال ۱۳۷۶ فعالیتش را شروع کرد، یک شرکت سهامی خاص است ۶۰ درصد سهام آن در اختیار شرکت آینده پویا، ۲۰درصد صندوق بازنشستگی کشوری و ۲۰ درصد دیگر هم در اختیار شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.
این شرکت سال قبل با حمایت دولت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مازندران از اعمال ماده ۱۴۱ قانون تجارت که به مفهوم اعلام ورشکستگی است، نجات یافت.
بهمن ماه سال قبل به دنبال بحرانی شدن وضعیت این شرکت، چهارهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه جدید با حمایت معاون اول رئیس جمهوری، وزیر اقتصاد، بانک مرکزی و استاندار مازندران بوسیله چندین هلدینگ سرمایه گذاری همچون شستا، آتیه صبا و بانک ملی به آن تزریق شد تا از زیر تیغ اعمال ماده ۱۴۱ بیرون رود.
تیر ماه سال قبل هم در نشستی با حضور معاون اول رئیس جمهوری پرداخت ۱۰ میلیون دلار ارز مورد نیاز کارخانه چوب و کاغذ مازندران با نرخ نیمایی تامین شد و قرار بود این کارخانه برمبنای تعهد مدیرانش ظرفیت تولید را ظرف یک ماه بطور کامل فعال کند. البته مدیریت قبلی این شرکت دی ماه امسال برکنار و مدیر جدید جایگزین شده است.
علاوه بر این ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مازندران هم تا حالا در چندین نشست خود مشکلات این شرکت را بررسی و برای حل آنها حمایت کرد که همچون آن الزام سازمان تامین اجتماعی، بانک ها و امور مالیاتی و شرکت های خدمایت گاز و برق از این شرکت بوده است.
مشکل مواد اولیه برای شرکت چوب و کاغذ مازندران بعد از اجرای قانون تنفس جنگل بروز کرد. این شرکت تا قبل از اجرای این قانون از بهره برداران جنگل شمال بود و مواد اولیه اش را از این راه تامین می کرد. طبق قانون تنفس جنگل که سه سال برای اجرای کامل زمان برد، هرگونه برداشت از جنگل به مدت ۱۰ سال ممنوعست و شرکتها و کارخانه ها باید مواد اولیه مورد نیازشان را بوسیله زراعت چوب و یا واردات تامین کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران ۳۰ دی ماه امسال در جلسه معارفه مدیرعامل جدید این شرکت با تاکید بر این که مشکلات صنایع چوب و کاغذ مازندران در ستاد ملی تسهیل نیز مطرح گردیده است، پیشنهاد کرده بود تا مدیران شرکت باتوجه به حمایت همه جانبه دولت، نوسازی و بهسازی، کاهش هزینه زاید و سربار و افزایش راندمان را برای حل مشکلات آن مورد توجه قرار دهند تا شرکت از زیاندهی بیرون رود.
وی همین طور با تاکید بر لزوم توجه به اصل ثبات مدیریتی در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، از مدیران جدید شرکت خواسته بود تا برای تامین مواد اولیه در طرح زراعت چوب با کشاورزان استان همکاری مناسبی داشته باشد.1399/11/24
18:24:27
1203
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو