مسترکار - دنیای خودرو
در گزارش مستر كار مطرح شد؛

کمبود مواد اولیه پوشک

کمبود مواد اولیه پوشک به گزارش مستر کار مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت اظهار داشت: با عنایت به این که سهم قابل توجه مواد اولیه پوشک وارداتی است، هرگونه تغییر قیمت بر مبنای روند قیمت های جهانی صورت خواهد پذیرفت.اسماعیل مهدی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد گرانی پوشک، اظهار نمود: با توجه به تصمیمات جلسه هشتم دیماه سال ۱۴۰۰ ستاد تنظیم بازار، قیمت گذاری پوشک پیشینی بوده و هرگونه افزایش قیمت این کالا می بایست با هماهنگی ستاد تنظیم بازار صورت پذیرد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: با عنایت به عرضه اسناد و مدارک لازم از جانب واحدهای تولیدی و بررسی افزایش هزینه های مترتب بر تولید شامل مواد اولیه، سربار، دستمزد و…و سهم آن در بهای تمام شده تولید، قیمت این کالا در ستاد تنظیم بازار مصوب شد.
کمبود مواد اولیه پوشک
وی افزود: ظرفیت تولید این کالا بیشتر از نیاز کشور است و مشکلات موجود در تولید و عرضه این کالا ناشی از افزایش قیمت های جهانی و کمبود در مواد اولیه وارداتی همچون خمیر کاغذ و پودر جاذب است که پیگیری لازم برای حل مشکلات تأمین مواد اولیه در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.
قیمت پوشک بر مبنای قیمت های جهانی تعیین می شود
مهدی پور خاطرنشان کرد: در نیمه دوم سال قبل، افزایش ۷ الی ۱۰ درصدی این کالا از جانب دو شرکت با سهم عمده بازار به سبب افزایش قیمت مواد اولیه اعمال شد و پیش از آن هم قیمت ها بیشتر از یک سال ثابت بوده است.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت اظهار داشت: ضمناً با عنایت به این که سهم قابل توجه مواد اولیه مورد نیاز در تولید پوشک را مواد اولیه وارداتی تشکیل می دهد، هرگونه تغییر قیمت بر مبنای روند قیمت های جهانی صورت خواهد پذیرفت.


منبع:

1401/04/08
23:48:04
168
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تور , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو